Prezident Ərdoğan İmamoğlunun həbsi ilə bağlı açıqlama verdi
Hurriyyet.az xəbər verir ki, Türkiyə Prezidenti R.T.Ərdoğan İstanbul şəhər bələdiyyəsinin başçısı Ekrem İmamoğlunun saxlanılması ilə bağlı açıqlama verib.
Ərdoğan hakim Ədalət və İnkişaf Partiyasının parlament qrupunun iclasındakı çıxışında müəyyən qüvvələrin Türkiyə hökuməti ilə cəmiyyəti arasındakı münasibətləri pozmağa çalışdıqlarını deyib. Ərdoğan vəzifənin müvəqqəti, insanların ürəklərini fəth etməyin isə əsas olduğunu söyləyib.
Türkiyə Prezidenti deyib: "Biz cəmiyyətlə münasibətlərimizi möhkəmləndirməyə çalışdığımız bir zamanda bəzi qüvvələr bu münasibətləri pozmağa çalışırlar. Müxtəlif maskalar altında gizlənənlərin, ölkəmizdən öz maraqları üçün istifadə edənlərin əsl niyyətlərini aşkar etməyimiz bəzilərini narahat edir. Türkiyəyə və onun xalqına qarşı düşmən mövqedə olan dairələr bu qüvvələrdən öz məqsədləri üçün istifadə edirdilər".