Azərbaycan Ordusunda Ramazan bayramı qeyd edilib (FOTO)
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun təsdiq etdiyiplana əsasən, Azərbaycan Ordusunun qoşun növləri, ƏlahiddəÜmumqoşun Ordu, hərbi birlik və birləşmə, eləcə də xüsusi təyinatlıtəhsil müəssisələrində Ramazan bayramı münasibəti ilə silsilətədbirlər keçirilib.
Müdafiə Nazirliyindən Trend-ə verilən məlumata görə, bayramtədbirlərində Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevinvə Vətənimizin azadlığı, suverenliyi, ərazi bütövlüyü uğrundacanını fəda etmiş şəhidlərimizin əziz xatirəsi bir dəqiqəliksükutla yad edilib, hərbi orkestrlərin müşayiəti ilə Dövlət Himniifa olunub.
Tədbirlərdə çıxış edənlər Azərbaycan Respublikasının müdafiənazirinin Ramazan bayramı münasibətilə təbrikini şəxsi heyətəçatdırıb. Xalqımızın taleyinin ən çətin dönəmlərində belə öz tarixiköklərini, milli-mədəni dəyərlərini, adət-ənənələrini qoruyubsaxlamasından, dünya müsəlmanlarının mənəvi birlik, həmrəylik,bərabərlik rəmzi olan Ramazan bayramının ölkəmizin bütün suverenərazisində təntənə ilə qeyd olunmasından danışıblar.
Bayram tədbirlərində təqdim olunan konsert proqramları şəxsiheyət tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb. Hərbi xidmətdə fərqlənənbir qrup hərbi qulluqçu təltif edilib.
Silsilə tədbirlər çərçivəsində şəxsi heyət tərəfindənşəhidlərimizin məzarları ziyarət olunub, hərbi qulluqçular şəhid vəyaralıların ailələrinə baş çəkərək onların qayğıları iləmaraqlanıb, bayram sovqatları təqdim ediblər.