Bayram günlərində gözlənilən hava şəraiti AÇIQLANDI
Bakı. Trend:
Martın 30-31-də Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinindəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuzkeçəcəyi, gecə və səhər bəzi yerlərdə arabir duman olacağıgözlənilir.
Trend MilliHidrometeorologiya Xidmətinə istinadən xəbər verir ki, mülayimcənub-şərq küləyi əsəcək.
Havanın temperaturu gecə +7 dərəcədən +10 dərəcəyədək, gündüz+16 dərəcədən +21 dərəcəyədək olacaq.
Azərbaycanın əksər rayonlarında martın 30-31-də havanın əsasənyağmursuz keçəcəyi, lakin 30-u gündüz əsasən dağlıq ərazilərdə,31-də isə bəzi şimal və qərb rayonlarında arabir yağıntılı olacağıgözlənilir. Ayrı-ayrı yerlərdə yağıntıların intensiv olacağı,şimşək çaxacağı, dolu düşəcəyi, yüksək dağlıq ərazilərdə isə suluqara keçəcəyi, bəzi yerlərdə arabir duman olacağı ehtimalı var.Yağıntılı hava şəraiti ilə əlaqədar çaylarda sululuğun artacağı,bəzi dağ çaylarından qısamüddətli sel keçəcəyi ehtimalı var. Qərbküləyi əsəcək, bəzi yerlərdə arabir güclənəcək.
Havanın temperaturu gecə +7 dərəcədən +11 dərəcəyədək, gündüz+21 dərəcədən +26 dərəcəyədək, dağlarda gecə +2 dərəcədən +7dərəcəyədək, gündüz +10 dərəcədən +15 dərəcəyədək olacaq.
Məqalədə: