Milli Məclisin növbəti iclaslarının gündəliyi açıqlandı
Milli Məclisin3 və 4 dekabr tarixli növbəti iclaslarınıngündəliyi açıqlanıb.
Parlamentdən Trend-ə verilən məlumata görə, toplantının gündəliyinə 10məsələnin müzakirəsi daxil edilib.
Həmin məsələlər aşağıdakılardır:
1. “Azərbaycan Respublikasının 2025-ci il dövlət büdcəsihaqqında” Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi(ikinci oxunuş).
2. “Dövlət sosial müdafiə fondunun 2025-ci il büdcəsi haqqında”Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikincioxunuş).
3. “İşsizlikdən sığorta fondunun 2025-ci il büdcəsi haqqında”Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikincioxunuş).
4. “Azərbaycan Respublikasında 2025-ci il üçün yaşayış minimumuhaqqında” Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi(ikinci oxunuş).
5. “Azərbaycan Respublikasında 2025-ci il üçün ehtiyac meyarınınhəddi haqqında” Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi(ikinci oxunuş).
6. Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsində dəyişiklikedilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi(ikinci oxunuş).
7. “Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsində dəyişiklikedilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikasının 2021-ci il 3 dekabrtarixli 406-VIQD nömrəli Qanununda dəyişiklik edilməsi barədəAzərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikincioxunuş).
8. “Nağdsız hesablaşmalar haqqında” Azərbaycan RespublikasınınQanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikasıqanununun layihəsi (ikinci oxunuş).
9. “Sosial sığorta haqqında”, “Tibbi sığorta haqqında” və“İşsizlikdən sığorta haqqında” Azərbaycan Respublikasınınqanunlarında dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikasıqanununun layihəsi (ikinci oxunuş).
10. “Gömrük tarifi haqqında” Azərbaycan RespublikasınınQanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikasıqanununun layihəsi (ikinci oxunuş).