Milli Məclisin növbəti iclası öz işinə başlayıb.
Trend xəbərverir ki, iclasa 2025-ci ilin dövlət büdcəsi zərfinə daxil olanməsələlər ikinci oxunuşda müzakirə olunur.
İclasın gündəliyinə 10 məsələ daxildir.
Bunlar aşağıdakılardır:
1. “Azərbaycan Respublikasının 2025-ci il dövlət büdcəsihaqqında” Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikincioxunuş).
2. “Dövlət sosial müdafiə fondunun 2025-ci il büdcəsi haqqında”Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikinci oxunuş).
3. “İşsizlikdən sığorta fondunun 2025-ci il büdcəsi haqqında”Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikinci oxunuş).
4. “Azərbaycan Respublikasında 2025-ci il üçün yaşayış minimumuhaqqında” Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikincioxunuş).
5. “Azərbaycan Respublikasında 2025-ci il üçün ehtiyac meyarınınhəddi haqqında” Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikincioxunuş).
6. Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsində dəyişiklikedilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi(ikinci oxunuş).
7. “Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsində dəyişiklikedilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikasının 2021-ci il 3 dekabrtarixli 406-VIQD nömrəli Qanununda dəyişiklik edilməsi barədəAzərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikinci oxunuş).
8. “Nağdsız hesablaşmalar haqqında” Azərbaycan RespublikasınınQanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikasıqanununun layihəsi (ikinci oxunuş).
9. “Sosial sığorta haqqında”, “Tibbi sığorta haqqında” və“İşsizlikdən sığorta haqqında” Azərbaycan Respublikasınınqanunlarında dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikasıqanununun layihəsi (ikinci oxunuş).
10. “Gömrük tarifi haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanunundadəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanunununlayihəsi (ikinci oxunuş).